Kamu İhale Soru Sor

Aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı sorabilir, dilek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

20 comments

 1. iyi calışmalar acık ihale ile ögrenci taşıma hizmet alım ihalesi 4 kısım ve 4 istekli olarak yapıldı ve yaklaşık maliyet üzerinde olması nedeni ile iptal edildi 2. ihale davet usulü 21-f maddesi ile yapıldı aynı şekilde maliyet üzerinde olmasından iptal edildi ihalede her kısımda 1 istekli var başka bir isteklide yok tekrar nasılbir ihale yapılır ve kacdefa bu şekilde iptal olarak devam eder yapmamız gereken nedir aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

 2. Köydes tarafından ihalesi yapılan okul ihalesinde idarî şartnamede teknik personel görülüyor…işin alan firma kurumla yaptığı sözleşmede teknik personel taahhüt names ile ilgili madde yok…İhale makamı teknik personel ile ilgili günlük ceza kese bilirim. ..Kanuni dayanağı var mı

 3. Merhabalar, şirketten araştırmam için bir konu verdiler bir türlü detaylı bilgi bulamadım.
  konu şu:
  1) Kamu iştiraklerinden alacaklarını tahsil etme konusunda yasal sınırlamalar(Örneğin SGK eczanelere yapması gereken ödemeyi geciktiriyor, ama SGK kamu kuruluşu olduğu için temlik koydurulması yasayla önlenmiş. ve bunun gibi yasal sınırlamalar)

  2) Kamu iştiraklerinin bankalardan borç almasının prosedürleri(Örneğin Devlet Malzeme Ofisi borç alacak, bunu her bankadan alabilir mi? yoksa illa ziraat, halkank gibi kamu bankaları mı olacak)

  3) Kamu şirketleri için satınalma(tedarik) süreci

  Özellikle ilk ikisiyle ilgili bilgi bulmakta zorlanıyorum. Bu bilgilerin bulunduğyu linkler, web siteleri konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 4. Merhaba;
  Ortak girişim olarak ,Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir ağız ve diş sağlığı merkezinin diş protez hizmet alımı ihalesini aldık.Fakat tüm işi pilot ortak yapıyor ve bize ne iş ne de ödeme gönderiyor.Hastane de bu durumu görmezden geliyor hatta destekliyor.Yapabileceğimiz birşey var mı?Saygılarımla

 5. Merhaba
  Kamu Kurumunun yaptığı davetiyeli herhangi bir ihale için
  1 – Benim Firmam Hem Ortak Girişim ile ihaleye katılabilir
  2 – Tek başınada teklif verebilir
  3 – Başka bir firma ile ortak girişim yaparak teklif verip hemde tek başına aynı ihalede teklif verebilir mi ?
  Bunun yolu yöntemi nedir ? elenme sebebi midir ? elense bile hem ortak girişim ile verdiğim teklif m i ? yoksa firmamın verdiği teklif mi elenir ? nasıl olur böyle bir durumda ?
  Yardımlarınız şimdiden teşekkür ederim

 6. kamu ihale kanuna dayanan kesin teminat mektubunun iadesi için görevli yargı adli mi idari mi? teşekkürler..saygılarımla

  1. MERHABA,
   AŞIRI DÜŞÜK AÇIKLAMASINDA, MOTORİN FİYATI İLE İLGİLİ FİYATIN EPDK NIN FİYATININ ALTINDA OLMAMASI GEREKİYORDU. HAZİRANDA YAPILAN DEĞİŞİKLİK İLE AYNI DURUM EDİYOR MU? YOKSA BİR PETROLCÜDEN % ….. İSKONTOLU ALINACAK MOTORİN FİYAT TEKLİFİ GEÇERLİMİ?
   TEŞEKKÜR EDRİM

 7. iyi çalışmalar.
  ortak girişim olarak bir ihaleye iştirak ettik.Ortaklık beyannamesinde Hisse oranın belirtildiği tabloda en çok oran pilot ortağa ait.yine pilot ortak yazan bölüm,pilot ortakça kaşelenip imzalanmış.fakat beyannamenin üst kısmında pilot ortağın adı sehven yanlış yazılmış.kurum bizi eledi ihaleden.mevzuaat açısından bu uygunmudur ?

 8. Merhabalar kolay gelsin.
  06.03.2015 tarihinde bir ihale yayınlandı ve 16.03.2015 tarihinde yapılacaktır. Ben ihale yayın tarihinden sonra limited şirketimin unvanına ekleme yaptım. Bu ticaret gazetesi, yayınlanacak bildirim yaptım,faaliyet belgesi gibi ticaret odası belgelerim tamam. İmza sirkümüde gazete elime ulaştıktan sonra hemen değiştirieceğim.2 adet sorum olacak

  1-EKAP üyeliğimde ne yapmam gerekiyor. EKAP I aradım önce sildirme işlemi yapıp tekrar kayıt olmam gibi birşeyler söyledi. Biraz karışık geldi bu konuda bilginiz varmıdır’

  2.ise üyeliği halledip,diğer evraklarıda yeni şirket unvanına göre tamamladığım taktirde ihaleye katılmamda bir sıkıntı varmıdır?

  Teşekkür ederim

 9. Merhabalar.
  Limited şirket olarak kurulmuş olup 8 aylık geçmişi olan bir firmayız. Dekorasyon yapı malzemesi ve inşaat alanında faaliyet gösteriyoruz. Şirket tek ortaklı olup, şirket sahibinin her hangi bir mühendislik mimarlık diploması bulunmamaktadır. Kamu ihalelerine girmek istiyoruz. Bu şartlarda ihaleye girebilirmiyiz. girebilirsek hangi tür ihalelere girebiliriz.
  Teşekkür ederim.

 10. Merhaba…
  Ben mühendis olarak mezun oldum ve mühendislik bürosu açıp ihalelere girmek istiyorum fakat iş bitirme belgesi isteniyor. Araştırdığım kadarıyla mühendislik diplomam yıllık 186 bin TL iş bitirme olarak kullanabiliyor muşum yapım ihalelerinde… Bunun hakkında bilgi almak istemiştim bu durum doğru mudur ve nasıl bir yol izlemem gerekli… Şimdiden teşekkürler.

 11. İdare ödemeyi tüm yazışmalara ve ihtarlara rağmen pilot ortağa değil özel ortağa yapmaktadır. Bu durum kanuna uygun mudur?

 12. Merhaba bir kurumda bilgisayar bakım onarım ihalesi üzerinden 6senedir calısıyorum.kadro olaylarının çıkmasından sonra araştırmalarımıza göre bütün mesai boyunca kurumda olmamıza ragmen şirkette gözüküyormuşuz,puantajımoz yok ve ihalemiz yapılalı bir ay kadar oldu kendimizi kurumda göstermek için neler yapabiliriz.
  İyi çalısmalar.

 13. 6 ay önce kurulmuş bir gerçek kişi şahıs firmam var ve iş bitirme olarak diploma kullanıyorum. Şu ana kadar şahsım adına bir iş bitirmem mevcut.. Sorum şu: gerçek kişi firmamı, nevi değiştirerek ltd. ve a.ş. yapmam durumunda (%100 tek ortak ben olacağım) iş bitirme belgemi kullanabiliyorum ancak gerçek kişi firmam 6aylık olduğundan “şirketlerde iş bitirme kullanılabilmesi için en az 1 yıl %51 hissesine sahip olunması gerekir” şartına takılır mıyım?

  1. MEHMET BEY MERHABALAR. BUGÜN TARİH 25 EKİM VE SORUNUZUN ÜZERİNDEN EPEY ZAMAN GEÇTİ. YURT DIŞINDAYDIM VE SİTEME GELEN SORULARA BAKAMADIM. SORUNUZUN YANITI “EVET TAKILIRSINIZ”.
   MAALESEF DURUM BUDUR. İYİ ÇALIŞMALAR..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir